پنجشنبه 30 دي 1400 | Thursday 20 January 2022

دانشکده پزشکی سیرجان - اخبار و اطلاعیه ها

×

خطا

لطفا مطمئن شوید که پلاگین آمارگیر فعال باشد

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه: آزمون غیرحضوری مدیریت بحران چهارشنبه مورخ 29/10/1400از ساعت8:00الی14:30

جهت دانلود فایل کلیک نمایید

دانشکده علوم پزشکی از بین فارغ التحصیلان مرد رشته های پرستاری و فوریتهای پزشکی نیرو بصورت شرکتی میپذیرد متقاضیان لطفا تا شنبه 25 دی ماه به دفتر کارآفرینی دانشکده علوم پزشکی مراجعه کنند.

قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته1400

 

جهت دانلود فایل کلیک نمایید

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اطلاعیه: آزمون غیر حضوری

 

مدیریت خطرمورخ 29/09/1400

 

از ساعت 8صبح تا ساعت14:30

 

جهت دانلود فایل کلیک نمایید

بیست و سومین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی همزمان با پانزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و چهارمین جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) در روزهای 28 الی 30 اردیبهشت ماه 1401 با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز بین المللی همایش های رازی برگزار خواهد شد.

محورهای همایش آموزش علوم پزشکی شامل فعالیت های نوآورانه (توسعه ای) و پژوهش های آموزشی در کلیه مقاطع و رشته های علوم پزشکی در 9 حیطه زیر می باشد:


🔹برنامه ریزی درسی
🔹یاددهی و یادگیری
🔹ارزیابی دانشجو
🔹ارزشیابی دوره و هیات علمی
🔹یادگیری الکترونیکی
🔹مدیریت و رهبری آموزشی
🔹مشاوره و حمایت دانشجویی
🔹توانمندسازی اعضای هیات علمی
🔹پژوهش در آموزش علوم پزشکی

 

محورهای شش گانه جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی به شرح زیر می باشد:

🔹برنامه ریزی درسی
🔹یاددهی و یادگیری
🔹ارزشیابی آموزشی
🔹مشاوره و حمایت دانشجویی
🔹یادگیری الکترونیکی
🔹مدیریت و رهبری آموزش

 

 

مهلت ارسال خلاصه مقالات 1 دی ماه لغایت 1 بهمن ماه 1400 می باشد.  علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس ichpe.org/fa مراجعه نمایند.

 

ضمنا سامانه جشنواره شهید مطهری به نشانی motahari15.behdasht.gov.ir راه اندازی شده و آماده بارگذاری فرآیندهای برتر دانشگاهی از اول دی ماه به مدت دو هفته است.

 

راهنمای تدوین ایده های نوآورانه آموزشی

 

آیین نامه بخش دانشجویی پانزدهمین جشنواره شهید مطهری

اطلاعیه صدور دانشنامه دانش آموختگان


قابل توجه دانش آموختگان محترم جهت صدور دانشنامه به آدرس ذیل مراجعه فرمائید


سامانه دریافت مدارک دانش آموختگان


آدرس سایت:

 

https://eg.behdasht.gov.ir

بسته های آموزشی برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت

جهت دانلود فایل کلیک نمایید

انتشار خبر اجرای موفق یک طرح تحقیقاتی درمانی بیماری کووید۱۹ در دانشکده علوم پزشکی سیرجان، در کنار بازتاب گسترده در رسانه های کشوری، حواشی نیز در فضای مجازی به همراه داشت. گفتگوی پایگاه خبری وبدای سیرجان با دکتر علی امجدی متخصص بیماری های عفونی و مسئول اجرای این طرح درمانی که در همین رابطه است، در ادامه می آید:

 

.:. پیرامون ابهام هایی که در مورد خانم دکتر محمدپور همکار شما در اجرای این طرح درمانی مطرح شده، بفرمایید؟

خانم دکتر معصومه محمدپور مدرک دکترای علوم تشریحی دارند و مجری دوم این طرح هستند و قرار هم نیست همه محققین مدرک پزشکی داشته باشند. ایشان به خاطر وسواس و اطمینان از دریافت دقیق و کامل داروها توسط بیماران، مجبور بودند در سه شیفت صبح و ظهر و شب در بیمارستان حاضر و از مصرف داروها توسط تک تک بیماران مطمئن شوند.

 

 .:. علت انتخاب سیرجان برای اجرای این طرح تحقیقاتی درمانی چه بود؟

بعد از اینکه مشترکا به اثر نوسکاپین در مهار کرونا ویروس ها رسیدیم به پیشنهاد بنده قرار شد تاثیرش در کنار ارتمیزینین و هسپریدین و رزوراترول که خود من تاثیر چشمگیرشان در بهبود مبتلایان به کرونا دیده بودم، را در یک مطالعه بالینی و آکادمیک هم ثابت کنیم.

 

.:. این طرح در چه مرحله است و در مورد میزان نمونه های مورد بررسی بفرمایید؟

طرح در مرحله آنالیز جزییات برای نوشتن مقاله علمی هست. حجم نمونه مورد نیاز این مطالعه دوبار توسط دو متخصص آمار از اصفهان و تهران محاسبه شده که هر دو تعداد ۵۰ بیمار در هر گروه مداخله و شاهد رو به دست اوردند. مساله ای میخواهم اینجا اشاره کنم این شائبه هست که چون خوشبختانه در بیمارانی که در طرح ما شرکت داشتند فوتی نبوده پس ما ادعای تاثیر صدردرصد این مکمل ها رو داریم که به هیچ عنوان اینطور نیست؛ اولا این طرح در مراحل بعد باید در جمعیت های بیشتر بارها مورد مطالعه مجدد قرار بگیرد. ثانیا اینکه نباید ادعا کرد کسی که این داروها را دریافت می کند، نیاز به هیچ داروی دیگری نخواهد داشت.

 

.:. در مورد کلیپ هایی که اخیرا در تخریب طرح و یکی از همکاران آن در فضای مجازی بازنشر شده توضیح دهید؟

تهیه و پخش اولیه این کلیپ ها مربوط به اواسط تابستان و با هدف تخریب و کارشکنی در اثبات عملی تاثیر مکمل هاست؛ همونطور که از نحوه ساختشان هم معلوم است به صورت حرفه ای و توسط افرادی حمایت، ساخته و پخش شده که منافعشان از اثبات تاثیر بالینی این مکمل ها به خطر خواهد افتاد، که اتفاقا موثر هم بود؛ کد اخلاق اولیه در اواخر طرح باطل و منجر به وقفه یک ماهه در روند ارائه نتایج شد. اما به قول معروف عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد؛ درسته که این وقفه یکماهه در طرح باعث شد در همین فاصله کشور اسراییل با ارائه محصولی به نام آرتمی سی که ترکیب ارتمیزینین و ویتامین سی و کورکومین هست اولین کشوری بشه که تاثیر این مکمل ها را در درمان کووید۱۹ اعلام می کند، اما این وقفه باعث سخت گیری های بیشتر از طرف دانشکده و ورود مستقیم جناب پروفسور محمدی که سابقه و تجربه بسیار ارزشمندی در اجرای تحقیقات علمی دارن به طرح شده و با رفع نواقص و اشکالات منجر به ارائه طرحی کامل تر انشالله جهت انتشار  مقاله در مجلات معتبر خواهد شد.

 

.:. نکته ای که در یکی از کلیپ ها مانور داده شده بود حضور آقای دکتر مسعودی به عنوان معاون آموزشی و پژوهشی در طرح است. در این باره بفرمایید؟

ایشان عضو هیات علمی دانشکده سیرجان هستند؛ نه تنها مجاز بلکه مکلف به شرکت و ارائه طرح های تحقیقاتی می باشند. اتفاقا حضورشان در طرح به خاطر حساسیت و وسواسی که روی بررسی نتیجه طرح از سوی وزارتخانه و نهادهای علمی داشتن، باعث کمی تاخیر در ارائه نتایج این طرح شد.

 

.:. در پایان اگر مطلبی مانده، بفرمایید؟

موضوعی که در آخر میخواهم به آن اشاره کنم؛ متاسفانه اختلاف نظر در برخی موارد بین محققین و پزشکان که دغدغه همه آنها یافتن راه های جدید برای پیشگیری و درمان این بیماری است، در برخی موارد منجر به ایجاد هجمه، تخریب و توهین علیه همدیگر و غافل شدن از رسالت اصلی شان شده که جای تاسف دارد.

 

............................................................................................................................................

در همین رابطه )) موفقیت طرح درمانی بیماری کووید19 در دانشکده علوم پزشکی سیرجان

تماس با ما

سیرجان بلوار سید جمال الدین اسد ابادی جنب پارک ترافیک –کد پستی :7816916338
تلفن: 42340640-034
فکس:42340626-034
پست الکترونیک: ssm@sirums.ac.ir
واحد تلفن تماس:
ریاست : 42340611-034 و42340610-034
آموزش:   42234506-034
فکس معاونت توسعه مدیریت و منابع : 42340612-034
فکس آموزش: 42202051-034

  • آخرین به روز رسانی: چهارشنبه 19 ژانویه 2022, 16:28:45.

نظرسنجی

طراحی سایت جدید چگونه است؟
Template Design:Dima Group